04.03.2025

Språkapp «Bli kjent med samisk»

Kirsti Suongir presenterer den samiske språkappen "Bli kjent med samisk"
Har du deltatt på flere samiskkurs, men tør likevel ikke prate? Føler du at ordforrådet ditt er litt tynt?

Vi har invitert Kirsti Suongir til å presentere en språkapp som kan bidra til at du tør å ta mer tak i samisken. «Bli kjent med samisk» er en brukervennlig app, som tar for seg den dagligdagse samtalen. Kirsti kommer med tips og konkrete forslag til hvordan bruke appen, i arbeidshverdagen og hjemme.

Appen ble til i forbindelse med utfordringene Kirsti hadde når hun ville lære samisk, og ble til med bakgrunn i hennes erfaringer når hun skulle begynne å lære samisk. Spesielt viktig for henne var muligheten for å høre ord og setninger flere ganger og muligheten for repetisjon.

Kirsti er norsktalende, og pratet kun norsk til sine barn. Når hun ble bestemor, bestemte hun seg for å kun snakke samisk med sine barnebarn. Dette klarte hun med god hjelp av språkappen.
Praktisk info:
Link til dagens presentasjon:
Meeting ID: 898 3021 8405
Passcode: 7bcnbE

 

Kl. 17:00-19:00.

Gratis, og åpent for alle.

Digital presentasjon. Mulighet å møte opp på Várdobáiki for deltakelse.

Vi serverer kaffe og lett matbit.

Link til facebookarrangement, her.

Andre arrangementer
Várdobáiki
Oversikt over personvern

Dette nettstedet bruker informasjonskapsler slik at vi kan gi deg en best mulig brukeropplevelse. Informasjon om hver informasjonskapsel lagres i nettleseren din og utfører blant annet funksjoner som å gjenkjenne deg når du kommer tilbake til nettstedet vårt.